Betty Mazereeuw wint Kunstprijs Urk 2009
Maandagavond 9 november werd de Kunstprijs Urk 2009 uitgereikt in het leescafé van de FlevoMeerbibliotheek Urk.
De werken die ingeleverd waren werden beoordeeld door de werkgroep Kunstprijs. Deze werkgroep is samengesteld uit vertegenwoordigers van SCAB, FlevoMeerbibliotheek, Kunstkring Urk, Stichting Buurtwerk en de gemeente. Wethouder Klaas Kramer mocht namens de gemeente de prijs uitreiken.
Dhr Kramer vertelde over de drie genominieerde werken en maakte aan het eind van zijn toespraak de winnares bekend: de 71-jarige Betty Mazereeuw met een kunstwerk van staal en klei. Het thema van haar kunstwerk is: Geborgenheid. Ze heeft een gezin gemaakt van klei, geborgen in een ring van stevig staal. Anderen kunnen van kunst genieten als het af is, maar Betty geniet er vooral van tijdens het maken. Kunst máken geeft al vreugde. De prijswinnaar ontving 500 euro en dit bedrag mag besteed worden voor verbreding of verdieping van de kunst. Verder ontving zij een wisseltrofee met erop vermeld: Jan de Knipperprijs. Jan de Knipper is de oudst bekende kunstenaar van Urk.
Onder het genot van een (vis)hapje en drankje speelde de 12-jarige Andreas Post prachtig op de piano. Hij heeft nog maar 10 maanden les, maar speelt fantastisch.
Al met al is de Kunstprijs Urk 2009 een goed initiatief dat zeker herhaald mag worden. Er is zoveel talent op Urk, dat mag iedereen zien.
De kunstwerken kunnen in de bibliotheek nog bewonderd worden tot en met eind december.



