Home | FAQ | Contact |
Lettergrootte
| Lees voor:
Luister naar de tekst van deze pagina

Lezing Marjolijn Februari

Op woensdag 21 januari 2009, vanaf 20.00 uur, geeft Marjolijn Februari een lezing op de begane grond van de bibliotheek in Lelystad. Toegangskaarten à € 5,00 zijn verkrijgbaar bij de klantenservice via telefoon (0320) 249 200 of mail. Deze avond wordt georganiseerd in samenwerking met De Vrienden van de bibliotheek.

Marjolijn FebruariMarjolijn Februari is de schrijversnaam van Marjolijn Drenth von Februar, geboren in 1963.
Haar bekende roman: ‘De literaire kring’ werd in 2008 genomineerd voor de Gouden Uil en in 2007 bekroond met de Annie Romijn Prijs.
Marjolijn Februari debuteerde in 1989 met de roman: ‘De zonen van het uitzicht’. Deze roman werd zeer goed ontvangen en in 1990 onderscheiden met de Multatuliprijs.
Sinds 2001 schrijft Marjolijn Februari gevatte, bevlogen en kritische columns die op zaterdag in het betoog van de Volkskrant verschijnen.

Het verhaal in ’De literaire kring’ is geïnspireerd op een ware gebeurtenis: Het Nederlandse bedrijf Vos B.V. verkocht in 1996 willens en wetens onzuivere glycerine aan een farmaceutisch bedrijf in Haiti.
De glycerine werd in hoestdrank gebruikt en zeker zestig kinderen stierven na inname van het drankje. Tientallen anderen liepen lever-en hersenletsel op.
Februari gebruikt de kwestie in haar roman om ethische vragen aan de orde te stellen.
Meer informatie vindt u op internet.