Lezing ‘Zwijgende vaders’ over 80 jaar razzia
Dit jaar is het tachtig jaar geleden dat in de Noordoostpolder razzia’s plaatsvonden. Bij deze gebeurtenis werden jonge mannen opgepakt en door de nazi’s verplicht tewerkgesteld in Duitsland. Hoewel veel van deze mannen weer terugkeerden, werd er nadien niet of nauwelijks gesproken over wat ze hadden meegemaakt. Over dit nog altijd onderbelichte hoofdstuk uit de Nederlandse oorlogsgeschiedenis schreef auteur Tim Overdiek het boek ‘Zwijgende vaders’.

Overzicht met activiteiten:
Er zijn geen resultaten gevonden.
Zwijgende vaders
Ook de vader van Tim Overdiek was net als honderdduizenden andere Nederlandse mannen een dwangarbeider. Ook hij weigerde tot zijn dood te praten over zijn tijd in Duitsland. Dat het traumatisch was geweest, was duidelijk. Maar over wat er precies gebeurd was werd nooit gesproken.
In ‘Zwijgende vaders’ reconstrueert Overdiek na een lange speurtocht de barre reis die zijn vader en anderen hebben afgelegd van Nederland naar een fabriek in het Duitse Krefeld, zodat de verhalen alsnog vertelt kunnen worden als eerbetoon aan die heel gewone Nederlandse jongens die terechtkwamen in de Duitse oorlogsmachine.
Over Tim Overiek
Tim Overdiek is een voormalig journalist, die werkzaam was voor de NOS. In 2024 publiceerde hij het boek Zwijgende vaders, het onbekende verhaal van de dwangarbeid. In het boek reconstrueert hij de oorlogsjaren van zijn vader Paul Overdiek en diens Brabantse kameraden, die tijdens de Tweede Wereldoorlog gedwongen tewerkgesteld werden in een staalfabriek in Krefeld.
Historisch InformatiePunt
De lezing wordt georganiseerd in samenwerking met Cultuur Historisch Centrum Noordoostpolder, Stichting Canon De Noordoostpolder, Vrienden van Schokland en met steun vanuit gemeente Noordoostpolder. Deze samenwerking is erop gericht de geschiedenis van de Noordoostpolder onder de loep te nemen.